Neden fulfillment hizmeti almalısınız?

E-ticaret, hızla büyümenin mümkün olduğu son derece dinamik bir sektör. Başarılı tedarik yönetimi uygulayan markaların yıldızı bir anda parlayabiliyor. Bu sektörde yakaladığınız ivmeyi sürdürmeniz ve müşterilerinize sunduğunuz deneyimden taviz vermemeniz büyük önem taşıyor. Satışlarınız arttıkça yoğunlaşan lojistik faaliyetlerini fulfillment hizmeti alarak karşılayabilirsiniz. Böylece e-ticaret operasyonlarınızı profesyonel bir şirkete devrederek kendi görevlerinize odaklanabilirsiniz. Fulfillment hizmetinin avantajları nedir diye düşünüyorsanız, bu yazımızı dikkatle okumanızı öneririz.

1. Düşük maliyetle yüksek kaliteli lojistik hizmeti sunarsınız

“Her işi uzmanı yapmalı” diyorsanız sizinle aynı görüşü paylaşıyoruz. Lojistik alanında birçok farklı sektörden müşterilerle çalışmış, uzun yıllar deneyim kazanmış bir 3. parti lojistik şirketini tercih etmenin oldukça iyi bir fikir olduğunu düşünüyoruz. Uçtan uca e-ticaret hizmetleri sunan güçlü bir şirket, lojistik faaliyetleriniz için yenilikçi stratejiler geliştirebilir. Böylece tedarik zincirinizi uygun maliyetli ve hızlı yanıt veren bir modele dönüştürebilir. Ayrıca depo yönetimi ve sevkiyat gibi önemli konularda en son teknolojiye sahip çözümleri kullanabilir. Lojistik alanında teknoloji yatırımı ve yeni işe alımlar yapmak zorunda kalmamanız maliyetlerinizi düşürecektir. Bu yatırımı yapmış ve tecrübeli çalışanlara sahip 3. parti e-ticaret operasyonlarını sizin için en iyi şekilde yönetebilir.

2. Görevlerinize odaklanmak için zaman kazanırsınız

İş hayatı pazarlama, finans, satış, lojistik, insan kaynakları ve idari yönetim gibi birçok farklı operasyonu içerdiğinden her konuya yetişmek mümkün olmuyor. Markanızın başarısı için zamanı verimli kullanarak sizin için doğru konulara  odaklanmanız gerekiyor. Ürün satışınızın lojistik operasyonlarını bu alanda uzman bir şirkete vermenin size zaman kazandıracağı kesin. Kazandığınız bu değerli zamanı ister yönetsel kararlar almaya ister iş geliştirmeye ayırabilirsiniz. 

3. Müşterilerinize hızlı teslimat seçenekleri sunarsınız

Günümüzün müşterileri siparişlerinin en kısa zamanda kendilerine ulaşmasını bekliyor. Hızlı teslimat, e-ticarette rekabet avantajı yaratan önemli bir konu olarak dikkat çekiyor. İster küçük ister orta ölçekli bir markanız olsun, müşteriler sizin devasa mağazalarla aynı sürede teslimat yapacağınızı varsayacaktır. Güçlü bir lojistik ağına sahip değilseniz müşterilerinizin beklentilerini karşılamakta zorlanabilirsiniz. Fulfillment hizmeti alarak geniş kapsamlı lojistik ağına sahip, hızlı teslimat yapan bir 3. parti lojistik şirketi ile çalışma şansı bulabilirsiniz.

4. Konum avantajı yakalayarak müşterilerinize yaklaşırsınız

E-ticaretin en güzel yanı dijital dünyada yer alan mağazalarınızın dünyanın her yerinden ziyaret edilebilmesi. Mağazalarınızın online konumu yeterli ancak depolarınızın fiziki konumu önemli. Örneğin Türkiye içine satış yapıyorsanız ürünlerinizi ülkenin en kalabalık şehri olan İstanbul’a yakın bir depoda konumlandırmalısınız. Böylece ürünlerinizi müşterilerinizin büyük bölümüne en kısa sürede ulaştırabilirsiniz. Hatta aynı gün teslimat gibi özel seçenekler sunarak rakiplerinize karşı güç kazanabilirsiniz. Lojistik operasyonlarınızı İstanbul’da deposu olan ve bu şehirden Türkiye’nin her yerine hızlı dağıtım yapan bir şirkete devredebilirsiniz. 

5. Satış dalgalanmalarına karşı esneklik kazanırsınız

Siparişlerde dönemsel artışlar ve azalmalar satış dalgalanmalarına neden olabilir. Ya da bir anda nasıl devam edeceğinden emin olmadığınız hızlı bir büyüme yakalayabilirsiniz. Satış hacimleri her değiştiğinde daha büyük bir depo tutmanız ya da küçük bir depoya geçmeniz mantıklı olmayabilir. 3. parti lojistik şirketi ile çalışırsanız depo yönetimini düşünmek zorunda kalmazsınız. Stoklara göre satış yapmak yerine satışlara göre stok tutarak esnek hareket etme fırsatı yakalarsınız. Hızla büyüyen bir markaysanız depo konusunda şüphelerinizin olmaması ivmenizi korumanıza yardımcı olacaktır.

6. Fulfillment hizmetini lojistikte uzman bir firmadan almalısınız

Fulfillment hizmeti markanıza birçok farklı avantaj sunuyor. Bu hizmeti lojistik alanında uzman, kapsamlı lojistik ağa sahip bir şirketten almanız gerekiyor. fiCommerce olarak uçtan uca e-ticaret çözümleri sunuyoruz. Türkiye’nin en güçlü lojistik ağlarından biriyle depolama, paketleme ve teslimat gibi operasyonlarınızı en iyi şekilde yönetiyoruz. Ürünlerinizi İstanbul içinde yer alan ve diğer şehirlere ulaşım için stratejik  konumlarda bulunan depolarımızda tutuyoruz. Sipariş geldiği anda aksiyon alarak ürünleri müşterilerinize en kısa zamanda ulaştırıyoruz. Markanız için sunduğumuz faaliyetleri lojistik hizmetleri sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Satış hacminiz yükseldikçe lojistik faaliyetleriniz yoğunlaşarak ciddi bir iş yükü haline gelir. Bu yoğunluğu fulfillment hizmeti alarak karşılayabilirsiniz. Hem düşük maliyetle yüksek kaliteli lojistik hizmeti alır hem de satış dalgalanmalarına karşı esneklik kazanırsınız. Ayrıca e-ticaret operasyonlarınızı lojistik konusunda uzman profesyonel bir şirkete devretmeniz kendi görevlerinize odaklanmanızı sağlar.

Satacağınız ürüne karar verdiyseniz atacağınız ilk adım şirket kurmak olmalı. Kolayca bir şahıs şirketi kurarak her şeyi kayıt altına alabilirsiniz. Daha sonra bir e-ticaret sitesi oluşturabilir ve popüler pazar yerlerinde mağazalarınızı açabilirsiniz.

Sıfır sermaye ile e-ticaret pek mümkün olmasa da küçük sermayelerle başlayıp kısa sürede büyüme şansınız var. E-ticaret önemli sermayelere sahip olmadan başlamanıza uygun bir sektör. Şirket kurma, ürün satın alma, web sitesi oluşturma, paketleme ve kargo maliyetleri gibi çeşitli giderler için minik de olsa bir sermayenizin olması gerekiyor.

Uçtan uca e-ticaret birçok farklı aşamayı barındırıyor. E-ticaret sitesi oluşturma, dijital pazarlama çalışmaları, e-ticaret ve pazar yerleri mağaza yönetimi, lojistik faaliyetleri ve müşteri deneyimi adımları öne çıkıyor.

Get started

If you want to get a free consultation without any obligations, fill in the form below and we'll get in touch with you.