E-ticaret ve Fulfillment hizmetlerimizle süreçlerinizi optimize edin.

E-ticaret operasyonlarınızı bir üst seviyeye taşımak için şimdi teklif formumuzu doldurun ve teklifinizi hemen alın!

Kaliteli Lojistik Hizmeti
Hatasız Stok Yönetimi
Hızlı Teslimat
Kolay Operasyonel Takip
Müşteri Memnuniyeti

Teklif Alın

Hemen formu doldurun, en kısa sürede sizinle iletişime geçelim.


  Bize güvenen markalarımız sayesinde her geçen gün büyümeye devam ediyoruz.

  Depolama Stok Yönetimi Sipariş Yönetimi Kargolama İade Yönetimi

  Uçtan uca tüm e-ticaret operasyonlarınızı sizin adınıza biz yönetelim.

  Tek platformla mükemmel operasyon ve yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan fiCommerce çözümlerini inceleyin.

  FULFILLMENT

  Depolama
  Sipariş Hazırlama
  Kargolama
  İade yönetimi

  E-TİCARET

  e-Mağaza Kurulumu
  e-Mağaza Yönetimi
  Ürün Listeleme
  Pazaryeri Entegrasyonları

  fiCommerce Fulfillment Nasıl Çalışır?

  1. Proje Başlangıç Toplantısı
  İhtiyaç adımları ve proje hazırlığı ile ilgili sorumlular belirlenir. Proje başlangıç tarihine uygun olarak süreç fiCommerce ekiplerince takip edilir.
  2. Online Satış Kanalları Entegrasyonu
  Online satış platformlarına göre mağazaların depolarımızla entegrasyon süreçleri tamamlanır, testleri yapılır. Online mağaza kurulumları ile ilgili destek verilir.
  3. Depolama & Sipariş Hazırlama
  Ürünler depoya kabul edilir ve 24-48 saat içinde satışa hazır hale gelecek şekilde depoya yerleştirilir. Siparişler geldiğinde sipariş toplama, paketleme ve kargolama süreçlerine hazır hale getirilir.
  4. Operasyon Başlangıcı
  Entegrasyonlarımız sayesinde tek stokla birden fazla kanalda satış yapabilirsiniz. Farklı kanallardan gelecek siparişler otomatik olarak bize iletilir ve hazırlanıp müşterilere gönderilir.

  0+

  Satış Kanalı

  0

  Kargo Şirketi

  0

  Depolama Merkezi

  Global Fulfillment
  Hizmeti

  Fulfillment hizmetimizle Avrupa, Türkiye ve Körfez Ülkeleri’nde tüm e-ticaret operasyonlarınızı uçtan uca verimli bir şekilde yönetiyoruz.

  Hizmet Bölgesi

  fi'nin Altın Oranları

  fiCommerce ile e-ticarette ihtiyacınız olan her şey tek bir çatı altında!

  %0

  Sipariş Doğruluk Oranı

  %0

  Stok Doğruluk Oranı

  0 Saat

  içinde Avrupa'ya Teslimat

  0 Saat

  içinde Mal Kabul ve İade Kabul

  Sıkça Sorulan Sorular

  Fulfillment kısaca e-ticaret lojistiğinde e-ticaret mağazasına sahip olan müşterilerin siparişlerinin alınmasından teslim edilmesine kadar izledikleri adımları kapsar. Bu adımlar; e-ticaret yapan satıcıların ürünlerinin depolanması, stoklarının tutulması, siparişlerin hazırlanması, paketlenmesi, etiketlenmesi, kargolanması, teslim edilmesi, iade süreçlerinin ve müşteri ilişkilerinin yönetilmesi süreçlerinin tamamıdır. Böylece e-ticaret yapan şirketler bu operasyonel süreçlerin iş yükünden kurtularak ürünlerinin müşterilere sorunsuz bir şekilde ulaşmasının avantajlarını yaşarlar. 

  İşletmeniz için fulfillment hizmeti almakla ilgili sorularınız varsa bu yazımıza göz atabilirsiniz:  Neden fulfillment hizmeti almalısınız?

  E-lojistik faaliyetlerinin kapsamı hizmet alan işletmelerin taleplerine göre şekillenebilir ancak genel olarak uçtan uca hizmet almak isteyen e-ticaret yapan işletmeler için geniş kapsamda stok planlaması yapma, siparişi alma, ürünleri depolama, ambalajlama, yükleme, taşıma, iade sürecini yönetmeyi kapsar.

  E-ticaret lojistiği yapmanın avantajları ise şunlardır:

  • E-lojistik hizmetleri müşterilerine hız ve sağlıklı planlama avantajı sağlar. 
  • E-ticaret yapan işletme e-lojistik hizmetleri sayesinde düşük maliyet ve düşük hata payı ile verimlilik kazanır.
  • E-lojistik sayesinde işletmeler müşterilerine geniş pazarlarda çok sayıda ürün hizmeti sunabilir.
  • İşletmeler müşterilerinin talepleri ve farklı ihtiyaçları hakkında bilgi toplayabilir ve böylece işletme hizmet çeşitliliğinin artmasına olanak sağlar.
  • İşletmeler yer ve zaman tasarrufu sayesinde müşterilerine daha hızlı ürün teslimatı yapar. 

  E-ticarette e-lojistik hizmetleri, geleneksel lojistik hizmetlerinden farklı olarak bilişim teknolojileri ile desteklenir. Bilişim teknolojileriyle desteklenen e-lojistik hizmetleri süreçleri genel olarak şöyledir;

  • Ürünler işletmeden veya işletmenin tedarikçisinden teslim alınır, otomatik olarak paketlenir, etiketlenir ve elleçlenir.
  • Gümrük ve sevkiyat süreçlerinde internet tabanlı sistemler kullanılır.
  • Lojistik araçları uydu sistemleriyle takip edilir.
  • Depolama işlemlerinde otomasyon sistemleri kullanılır.
  • Ürün siparişinden teslimine kadar siparişi veren müşteriye kişisel verileri koruma kapsamında (KVKK) verilen izinler doğrultusunda ürün teslimatı sürecinde e-posta ve sms bilgilendirmesi yapılır.

  E-ticarette etkili lojistik yönetimi nasıl yapılır? içeriğimize göz atarak e-ticaret lojistiği ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

  E-ticaret yapan bir işletmenin en önemli amacı müşteriye sipariş ettiği ürünü en güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmaktır. Bunu gerçekleştirebilmek için e-ticaret lojistiğinin en önemli kriterlerini sağlamak gerekir. Bu kriterler arasında şunlar yer alır;

  • E-lojistik sürecinde teslimat planlamalarını dijitalleştirmek.
  • Depolama ve stok kontrolü süreçlerini organize etmek.
  • Ürün için en doğru paketleme seçeneğini tercih etmek.
  • Ek hizmetlerle sektörün rekabetçi ortamında müşterinin gözünde farklılaşmak.
  • En iyi hizmet veren kargo firmalarıyla çalışmak.
  • Yenilikçi lojistik hizmetlerini takip etmek.

  E-ticaret operasyonun en önemli adımlarından biri lojistik sürecidir. İyi bir lojistik sürecinin başlangıç noktası doğru depolamadır. Depolama süreci mal kabulden başlar. 

  Üreticiden veya satıcıdan kolili, paletli vb. gönderilen ürünler tek tek barkotlanıp okutularak stoğa alınır. Burada önemli olan ürün kategorisine göre doğru stoklama yapılmasıdır. 

  • Mezanin raf stoklama: Mezanin raf bir depo alanının sahip olduğu yüksekliği en verimli şekilde kullanılmasını sağlayan raf sistemidir. Adetli ürünler (ruj, kalem vb.) ve katlı stoklama gerektiren tekstiller, spor kategorisi ve ev dekorasyon ürünleri örnek verilebilir.
  • Askılı stoklama: Tekstil kategorisinde satış yapan markalar için önemli bir stoklama türüdür.
  • Sıcaklık Koşullu Oda: Bazı ürün kategorileri içerdiği kimyasallar nedeniyle farklı sıcaklık koşulları altında saklanmalıdır. Sıcaklık koşullu odalarda stoklanması gereken ürün kategorilerine suplement, medtech (medikal teknoloji ürünleri), lens, vitaminler ve bazı gıda kategorileri (şarküteri, çikolata, konserve vb.) örnek verilebilir.
  • Yanıcı parlayıcı oda: Bazı ürünler içerikleri itibariyle olası bir yangın durumunda diğer ürün kategorilerine kıyasla daha risklidir.Kozmetik kategorisindeki parfümler, deodorantlar yanıcı parlayıcı odalarda stoklanmalıdır. 
  • Parçalı stoklama:  Özellikle hacmi büyük ürün kategorileri için kullanılan stoklama yöntemidir. Örneğin, klima, gardrops gibi çok parçalı olan ürünler için uygundur.

  Depolama Koşulları ve Ürün Kategorisinin Arasındaki İlişki Nedir? Neden Önemlidir? başlıklı yazımıza göz atarak depolama süreçleri ve ürün kategorileri hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

  Teklif Alın

  Hemen formu doldurun, en kısa sürede sizinle iletişime geçelim.