Blog

Avrupa’ya e-ihracat: IOSS numarası hakkında bilmeniz gerekenler 

Avrupa Birliği ülkelerine e-ihracat yapmayı mı planlıyorsunuz? İşletmenizi AB ülkelerinde geçerli KDV kurallarına hazırlamalısınız. 1 Temmuz 2021 tarihinde değişen IOSS sistemi, IOSS sisteminin avantajları, IOSS numarası alımı ve Avrupa Birliği ülkelerinin KDV oranları gibi tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Devamını oku
almanya-eticaret-ihracat

Almanya’ya e-ihracat nasıl yapılır?

Almanya’ya e-ihracat günden güne popülerlik kazanan bir e-ticaret gündemi olarak dikkat çekiyor. Türkiye’de e-ticaret sitesi olan ve pazar yerlerinde satış yapan birçok girişimci döviz kazanmak için Almanya piyasasını hedef kitlesine dahil ediyor. Almanya’ya e-ihracat yapmak için bilmeniz gerekenleri sizin için bir araya getirdik.

Devamını oku
e-ticarette-stok-yonetimi-nasil-yapilir

E-ticarette stok yönetimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Markanızın ticari faaliyetlerinin kritik bir parçası olan stok yönetimi, ürün satın almalarınızla müşteri siparişleri arasındaki ürün değişimlerini analiz ederek dengeyi kurmanız anlamına geliyor. E-ticarette stok yönetimi, hangi ürünlerinizin yüksek oranda satıldığını ve hangi ürünlere ihtiyacınız olacağını anlamanıza olanak sağlıyor. 

Devamını oku
abonelik-modeli

Yükselen trend: Abonelik modeliyle e-ticaret 

E-ticarette abonelik modeli, müşterilerin ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetlere sürekli olarak abone olmalarını sağlayan bir iş modeli olarak dikkat çekiyor. 2023 yılına kadar doğrudan tüketiciye satış yapan markaların %75’inin abonelik sunacağı öngörülüyor.

Devamını oku

Buybox nedir? Buybox nasıl kazanılır?

Amazon, Trendyol, Hepsiburada gibi pazar yerlerinde aynı ürünün birden fazla mağaza tarafından satıldığını mutlaka fark etmişsinizdir. Peki aynı ürünü satan bu satıcılardan ilk karşılaştığınız hangisi oluyor? İşte bunu Türkiye’de buybox, dünyada ise Buy Box olarak bilinen bir sistem belirliyor.

Devamını oku

Neden fulfillment hizmeti almalısınız?

E-ticaret, hızla büyümenin mümkün olduğu son derece dinamik bir sektör. Başarılı tedarik yönetimi uygulayan markaların yıldızı bir anda parlayabiliyor. Bu sektörde yakaladığınız ivmeyi sürdürmeniz ve müşterilerinize sunduğunuz deneyimden taviz vermemeniz büyük önem taşıyor.

Devamını oku

Get started

If you want to get a free consultation without any obligations, fill in the form below and we'll get in touch with you.