Shopify ile e-ticaret sitesi nasıl kurulur?

Shopify ile e-ticaret sitesi nasıl kurulur?

Günümüzde satış yapmanın en iyi yolu tüketicilere en iyi deneyimi sağlamaktan geçiyor. Kullanımı kolay e-ticaret siteleri işte bu yüzden herkes tarafından çok seviliyor. Shopify, kullanıcı dostu bir e-ticaret altyapısı olarak popülerliğini günden güne artırıyor.

Siz de bir e-ticaret sitesi kurup online mağazanızdan satış yapmayı düşünüyorsanız Shopify altyapısı mutlaka ilginizi çekecektir. Birçok farklı mecrada dünyanın en popüler e-ticaret altyapısı olarak gösterilen Shopify hakkında bilmeniz gerekenleri bu sayfada bulabilirsiniz.

Shopify nedir?

Shopify, işletmelerin online mağaza oluşturmasına ve satış yapmasına yardımcı olan kullanıcı dostu bir e-ticaret platformu olarak dikkat çekiyor. Satış noktası özelliği (POS) ile ödeme sistemini de içeren bu platform, kullanıcılara çok kanallı bir deneyim oluşturma olanağı sağlıyor. 

Shopify nasıl çalışır?

Tamamen bulut tabanlı olan Shopify, internet bağlantısı olan her yerden işletmenize erişme ve yönetme esnekliği sunuyor. Envanter, ödeme ve nakliye yönetimi gibi farklı araçları bir arada barındıran bu platform işlerin organizasyonunu kolaylaştırıyor. 

Shopify abonelik ücreti ne kadar?

Aylık abonelik sistemiyle çalışan Shopify, işletmenin kapsamına göre seçebileceğiniz farklı standart planlar sunuyor. Ayda 24 USD’den başlayan planlar, markanıza ait online mağazayı ve çeşitli satış araçlarını destekliyor. Shopify abonelik planlarının tamamını Shopify abonelik ücretleri sayfasından inceleyebilirsiniz. Shopify, 3 gün boyunca ücretsiz deneme imkanı sunuyor. Platformu denedikten sonra işletmenize uygun planı seçebilirsiniz.

Shopify hangi özellikleri sunuyor?

  • Shopify, hızlıca web sitesi oluşturmanız için şablonlar sunuyor. Bu şablonları özelleştirerek işletmenize uygun hale getirebilirsiniz.
  • E-ticaret sitenize birçok farklı özelliği eklemeniz için Shopify farklı aplikasyonlar sunuyor.  sağlıyor. Uygulamaları incelemek için Shopify Uygulama Mağazası’nı ziyaret edebilirsiniz.
  • Shopify kitaplığındaki stok görsel ve videoları kullanabilirsiniz. Shopify tarafından geliştirilen stok görsel sitesi Burst’ü ayrıca incelemenizi öneririz.
  • Sürükle ve bırak tasarım aracı üzerinden kolayca değişiklik yapabilirsiniz.
  • E-ticaret siteniz için daha fazla özelleştirmeye ihtiyacınız olabilir. Bu durumda HTML ve CSS dosyalarına erişerek kodları düzenleme olanağına da sahip olursunuz.
  • Shopify e-ticaret sitenizi arama motorları için optimize etmeyi kolaylaştırır.

Shopify’da satış nasıl yapılır?

shopify.com adresi üzerinden e-posta adresinizi girerek ücretsiz denemeyi başlatın.

Temayı seçmeden önce ürünlerinizi yükleyin. Tasarım uzun zamanınızı alabilir ve daha sonra seçtiğiniz tema ürünlerinize uygun görünmeyebilir. Bu yüzden önce ürünleri yüklemenizi, sonra temayı seçmenizi öneriyoruz.

Products başlığından “Add Your Product” butonuyla ürünlerinizi ekleyebilirsiniz. Ürünlerinizi net bir şekilde anlatan başlık, açıklama ve fotoğrafları girebilirsiniz. 

Sonrasında ürün fiyat, stok ve diğer envanter bilgilerini girerek ürünlerinizi satışa hazır hale getirebilirsiniz. 

Ürünlerinizin farklı renk ve beden gibi seçenekleri bulunuyorsa “Product Options” başlığından SKU (Stock Keeping Units) bilgilerini de girmelisiniz.

Mağazanızda fiziksel ürün satışı yapıyorsanız, kilo, lokasyon ve gümrük detaylarını içeren kargo bilgilerini girebilirsiniz.

Shopify tasarımı nasıl düzenlenir?

Ürünlerinizi yüklemeyi tamamladıktan sonra Shopify Tema Mağazası sayfasını ziyaret ederek markanıza uygun bir tema seçebilirsiniz.

Tema seçerken renkler ve yazı tipinden çok ihtiyacınızı karşılayacak arama, düzen gibi özelliklere öncelik vermenizi öneriyoruz.

Temayı seçmenizin ardından e-ticaret sitenizin ana sayfasını düzenleme aşamasına geçebilirsiniz. Online Store başlığından Themes sayfasını ziyaret ederek “Customize” butonuyla düzenlemeye başlayabilirsiniz.

Ana sayfayı düzenlerken banner, slider, koleksiyon, görseller ve metinler gibi çeşitli elementleri özelleştirerek markanızın kimliğine uygun hale getirebilirsiniz.

Shopify ile entegre sitenizi kurmaya hazırız

Shopify, kolay kullanılabilen bir platform olsa da kullanıcı dostu bir e-ticaret sitesi oluşturmak ve ürün yönetimini gerçekleştirmek için işi uzmanına bırakmak gerekebiliyor. Uçtan uca e-ticaret hizmetleri sunan fiCommerce olarak Shopify altyapısı ile e-ticaret sitenizi sizin için kuruyoruz.

Shopify ile kullanıcı deneyimine odaklanan e-ticaret sitenizi kuruyor, toplu ürün listeleme, stok takibi, stok güncelleme, kargo takibi, raporlama ve analiz gibi hizmetlerimizle online satış operasyonunuzu baştan sona yönetiyoruz. Detaylı bilgi almak için E-ticaret Sitesi Tasarımı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Önerilen Gönderiler