fiPlatform Webshop geliştirme Pazaryeri entegrasyonları

fiCommerce Teknolojisi

Bulut tabanlı ölçeklenebilir e-ticaret platformumuzla hızlı, esnek ve her geçen gün yenilenen uçtan uca bir e-ticaret deneyimi sunuyoruz.

Image link

Teknoloji Kabiliyetlerimiz

Pazaryeri
Entegrasyonları

Türkiye ve yurt dışında 180’den fazla pazaryeri için ürün listeleme, stok-fiyat güncelleme, sipariş alma ve statü besleme dahil pazaryeri operasyonlarınızı kolaylaştırıyor, pazaryeri koşullarını sorunsuz karşılıyoruz.

Kargo Entegrasyonu

fiPlatform’un kargo entegrasyonları ile yurt içi, yurt dışı ve sınır ötesi operasyonlarında kargo takibi yapabilmenize, siparişlerinizin durumunu anlık takip edebilmenize olanak sağlıyoruz.

Fatura
Entegrasyonu

External API’lerimizi kullanarak fatura oluşturmak için gerekli olan sipariş bilgilerini çekmenize ve bu sayede fatura oluşturabilmenize olanak sağlıyoruz.

Sipariş Monitoring ve Raporlama

Kullanıcı dostu panellerimizden belirlediğiniz tarih aralığında gelen siparişleri ve bu siparişlere ait bilgileri takip edebilir, stoklarınız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Raporlama ekranlarında sipariş detay raporlarınıza erişebilir, siparişlerinizi inceleyebilir, iade ve iptal raporları çekebilirsiniz.

fiPlatform'da neler yapabilirsiniz?

Tek bir platformdan tüm süreçlerinizi kolayca yönetin.

shutterstock_1964135395-ai (1)
E-ticaret Sitesi Entegrasyonları

Shopify, Magento ya da Ticimax e-ticaret altyapısı ile hazırlanmış websitelerinize sağladığımız External API’lerimiz üzerinden fiPlatforma entegre olarak pazaryeri akışlarında olduğu gibi websitenizde de ürün listeleme, sipariş ve kargo bilgilerini sitenizden fiPlatforma, fiPlatformdan da sitenize çift taraflı entegre edebiliriz.

Depo
Entegrasyonu

Türkiye, Almanya, Hollanda, Birleşik Krallık, Dubai ve Suudi Arabistan’daki 17 fulfillment merkezi ile entegrasyonlarımız sayesinde yerel ve sınır ötesi e-ticaret operasyonlarınızı kolaylaştırıyoruz. External API’lerimiz üzerinden kendi WMS’lerinizi de fiPlatform’a bağlantısını sağlıyoruz.

External API Entegrasyonu

Uçtan uca e-ticaret operasyonlarınız için gerekli olan teknolojik altyapı ihtiyaçlarınızı 20’den fazla External API servisimiz ile karşılıyoruz. Servisimiz sektörün gelişen ve değişen ihtiyaçlarına uygun olarak geliştirilmekte ve kapsamı genişletilmektedir.

Ürün ve Stok
Yönetimi

Ürünlerinizi Excel şablonlarıyla veya External API’lerden sorunsuz ve hızlı bir şekilde fiPlatform’a yükleyebilir ve güncelleyebilirsiniz. Stok yönetimini isterseniz fiPlatform’a bırakabilir veya External API’lerden fiPlatform’a stok beslemesi yaparak yönetebilirsiniz.

Sipariş ve İade Yönetimi

Siparişlerinizi iptal edebilir, gönderim adresini güncelleyebilirsiniz. Depolara gelen iadelerinizi entegrasyonlar ile pazaryerlerine veya External API’ler ile satış kanallarınıza besleyebilirsiniz.

ISO 27001

fiCommerce veri ve bilgi güvenliğinin değerine ve farkındalığına sahiptir ve bu farkındalık ile aldığımız ISO 27001 sayesinde sahip olduğumuz tüm iç ve dış müşteri verilerini ve bilgilerini kurduğumuz kontroller ve koruma metodları sayesinde koruyoruz.

 

Bu sayede tedarikçilerimiz ve müşterilerimizin bilgileri de dahil sahip olduğumuz dataların veri güvenliğini sağlamış oluyoruz.

 

Bu güvenliği kullandığımız sistemler sayesinde sağlarken, maskeli veri ve yetki bazlı görüntüleme yapılmaktadır. Sistem alt yapısı ve mimarisi çalışmalarımızı data ve veri güvenliği konuları için sürekli geliştirmeye devam etmekteyiz.

Sıkça Sorulan Sorular

fiCommerce teknolojisi ile e-ticaret işletmenizin tüm süreçlerini tek bir yerden yönetebilirsiniz.    

  • E-ticaret sitesi entegrasyonu
  • Yurt içi ve yurt dışı pazaryeri entegrasyonları
  • Birden fazla kargo entegrasyonu
  • 5 Avrupa ülkesinde 14 farklı depo entegrasyonu
  • Fatura entegrasyonu
  • External API Entegrasyonu ile uçtan uca e-ticaret operasyonlarınız için gerekli teknolojik altyapı ihtiyaçları 
  • Sipariş izleme ve raporlama
  • Ürün ve stok yönetimi 
  • Sipariş ve iade yönetimi 

E-ticaret deneyimi son derece kapsamlı bir operasyon gerektirir. Bunun için kullanacağınız teknolojiler işinizi sorunsuz yürütmeye ve büyütmeye destek olmalıdır. İşletmenize ait bir web sitesi kurmak, web sitenize dijital pazarlama faaliyetleriyle trafik çekmek, pazaryeri entegrasyonu yapmak, lojistik ihtiyaçlarınızı karşılamak, müşteri hizmetleri altyapısıyla müşterilerinizle bağ kurmak ihtiyacınız olan en önemli teknolojik alanlardır. 

fiCommerce uçtan uca E-ticaret Lojistiği ve Teknoloji Hizmetlerimizle süreçleri işletmeniz için kolaylaştırıyoruz. Size de sadece ürünlerinize ve stratejilerinize odaklanmak kalıyor.

İşletmenizi e-ticaret altyapı teknolojileriyle destekleyerek hızlı, esnek ve ölçeklenebilir avantajlarından yararlanabilirsiniz. İşletmenize maksimum fayda sağlayacak bu avantajlardan bazılarıysa şöyle; işletmenize ait web sitesine sahip olmak; Türkiye’den yurt dışındaki pazaryerlerine zahmetsizce entegrasyon yapmak; sipariş, depolama, kargolama, müşteri hizmetleri ve raporlama gibi süreçleri bulut tabanlı teknolojiler ile anlık takip etmek ve daha sorunsuz bir operasyon gerçekleştirmek. Doğru e-ticaret altyapısı için blog yazımıza göz atın.

E-ticaret yapan işletmeler için en önemli konuların başında doğru stok yönetimi ve lojistik çözümler gelir. Özellikle çok sayıda satış kanalı üzerinden yapılan satışlarda satılan ürün sayısı az olsa bile bu süreçler karmaşaya ve hataya sebep olabilir. Eğer ürün sayısı da yüksekse bu sorun kaçınılmazdır. Stok hatası nedeniyle ürün tedarik edememenin pazaryerlerinde ve ticaret kanunda para cezası ve mağaza puanı düşmesi gibi etkileri de bulunuyor. Bu nedenle hatasız stok yönetimi ve lojistik çözümler için teknoloji tabanlı sistemler kullanmak işletmeler için oldukça önemlidir. Stok yönetimi için yazılımsal stok kontrol yöntemlerini kullanmak mevcut personelin verimliliğini artırır ve maliyet kaybını önler. Yazılımsal stok kontrol yöntemleri e-ticaret dünyasında 7/24 satış almaya hazır olmak için stokların güncel olmasını sağlar.

İşletmelerin sürdürülebilir rekabet için operasyonel süreçlerinde teknolojiyi kullanarak lojistik süreçlerini planlamaları ve geliştirmeleri gerekir. Tam da burada e-lojistik hizmetleri devreye giriyor. Teknoloji tabanlı e-lojistik hizmetleriyle işletmeler satın alma, talep tahmininde bulunma, sipariş süreçleri, depolama, paketleme, yükleme, taşıma, dağıtma, müşteri hizmetleri ve iade süreçlerini kolayca yönetebilirler.

E-ticaret işletmeleri, satış yaparken siparişlerin toplanması, ürünlerin depolanması, paketlenmesi ve gönderilmesi gibi operasyonel süreçlere sahiptir. İşletmelerin müşteri memnuniyetini sağlayabilmesi, büyüme hedeflerine ulaşabilmesi için bu süreçleri hatasız ve profesyonel şekilde yürütebilmesi gerekir. Bu noktada teknolojik altyapıya ihtiyaç duyarlar. E-ticaret operasyonlarında kullanılan teknolojik altyapı hizmetine fulfillment hizmet denir ve bu hizmet için üçüncü taraf hizmet sağlayıcısıyla çalışmak e-ticaret yapan işletmeler için birçok yönden fayda sağlar. E-ticaret yapan işletmeler, teknoloji yönetim sistemi olan fulfillment hizmet ile ürün siparişinin alınması, depolanması, kargolanması, müşteriye ulaşmasına kadar geçen süreçteki tüm e-ticaret operasyonlarını tek bir sistem üzerinden yönetebilirler.

İletişim

Sizin için buradayız! Mesajınızı iletin, en kısa zamanda size ulaşalım!