Magento ile e-ticaret sitesi nasıl kurulur?

Magento ile e-ticaret sitesi nasıl kurulur?

Ürünlerinizi satabileceğiniz bir e-ticaret sitesi kurmak istiyorsanız ve bu konuda biraz araştırma yaptıysanız büyük ihtimalle Magento ismiyle karşılaşmışsınızdır. E-ticaret sitesi kurmaya ve online mağaza üzerinden satış yapmaya olanak sağlayan bu platform özellikle son dönemde büyük bir yükseliş gösteriyor. Magento hakkında bilmeniz gerekenler bu yazımızda sizi bekliyor.

Magento nedir?

En iyi e-ticaret platformlarından biri olarak gösterilen Magento, açık kaynak kullanılarak oluşturulmuş bir altyapı olarak dikkat çekiyor. Açık kaynaklı platform, kullanıcılara mağazalarının görünümünü, fonksiyonlarını ve içeriklerini düzenleyerek yönetme olanağı sunuyor. Pazarlama, arama motoru optimizasyonu ve katalog yönetimi gibi çeşitli araçlar da sunan platform küçükten büyüğe her türdeki mağazaya hitap ediyor.

Magento hakkında bilmeniz gerekenler

2018 yılında Adobe tarafından satın alınan ve ismi Adobe Commerce olarak değiştirilen platform hala yaygın olarak Magento olarak biliniyor. Magento, tek platformdan uçtan uca kişiselleştirilmiş deneyim sunarak esnek, genişletilebilir ve ölçeklenebilir olmak için yapay zeka ve gelişmiş veri paylaşım özelliklerini kullanıyor.

Magento’da sayfa oluşturma

Magento altyapısı, e-ticaret sitenizin içeriğini ve tanıtımını kolaylaştıran bir sayfa oluşturucuyu barındırıyor. Bu sistem, kullanımı kolay bir arayüzle içerik oluşturmanızı ve belirli müşteri segmentleri için kişiselleştirme yapmanızı sağlıyor. Sürükle bırak araçlarıyla yazılımcı desteğine ihtiyaç duymadan hızlı bir şekilde içerik ve alışveriş deneyimleri oluşturabiliyor ve sayfalarınızı hızlı bir şekilde güncelleyebiliyorsunuz.

Magento’da envanter yönetimi

Fulfillment konusunda esnek olmak için güvenilir bir envantere sahip olmalısınız. Magento, bu envanteri doğru bir şekilde yönetmenize aracı oluyor. Doğru zamanda doğru mağazanın stoklarına hakim olarak ürünlerinizi içiniz rahat bir şekilde dağıtıma çıkarabilirsiniz. Gerçek zamanlı envanter verileri ile müşterilerinize ister fiziki mağazadan ister online mağazanızdan satın alma seçeneklerini sunabilirsiniz.

Magento eklentileri

E-ticaret sitenizi geliştirmek için Magento’nun sunduğu eklentileri kullanabilirsiniz. Magento Marketplace üzerinden binlerce ücretsiz ve ücretli eklentiye ulaşmanız mümkün. Müşteri hizmetleri, ödeme, güvenlik, pazarlama, muhasebe, finans, kargo, fulfillment ve optimizasyon gibi birçok kategorideki eklentileri inceleyebilir, e-ticaret sitenize ekleyerek kullanılabilirliği artırabilirsiniz.

Magento’nun avantajları

  • Birçok özelliğe sahip güçlü bir platform olması Magento ile yüzlerce ürünü sorunsuz yönetmenize olanak sağlıyor. E-ticaret sitenizi düzenlemeyi kolaylaştırmak için ürün ve envanter yönetimi özellikleri sunan Magento, dönüşüm oranlarını artırmaya ve sitenizin genel performansını iyileştirmeye yardımcı olacak çeşitli filtreler ve gezinme ayarları da sunuyor.
  • Özelleştirme konusunda size oldukça geniş bir kapsam sunan Magento ile mağazanızın görünümünden ürün kategorilerini yapılandırma şeklinize kadar dilediğiniz her şeyi özelleştirebilirsiniz. Ancak tamamen özelleştirilmiş bir mağaza geliştirmenin her şeyin sıfırdan kodlanmasını gerektiğini göz önünde bulundurmanız gerekiyor.
  • Magento, esnek bir içerik yönetimi sunarak içerikleri dilediğiniz gibi özelleştirmenize ve mağazanızı kullanıcı dostu bir hale getirmenize olanak tanıyor. Platformun barındırdığı araçlar, e-ticaret sitenizin sayfalarını herhangi bir teknik bilgiye sahip olmadan düzenlemenize yardımcı oluyor.
  • Web sitesinin hızı Magento’nun en büyük artılarından bir diğeri. Günümüzün kullanıcıları işlemlerini son derece hızlı bir şekilde gerçekleştirmek istiyor ve uzun süren yüklemeler ziyaretçilerin siteyi terk etmesine neden oluyor. Magento mağazanızdaki kapsamlı ürün envanterine rağmen yükleme sürelerinin düşük olmasını sağlıyor.

Magento için hosting seçimi nasıl yapılır?

Magento; WordPress, Opencart gibi paylaşımlı hosting sağlayıcılarında barındırılamıyor. Yüksek performans sunan e-ticaret altyapısı Magento yüksek teknik donanımlara sahip bir sunucuya ihtiyaç duyuyor. Peki Magento için hosting seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

  • Kurumsal bir hosting firması seçin, ihtiyaç duyduğunuzda teknik desteğe kolayca erişin.
  • Ücretsiz SSL sertifikası, firewall desteği gibi güvenlik servislerini destekleyen hosting firmalarını değerlendirin.
  • Hızlı bir e-ticaret sitesi için yüksek RAM boyutuna ve depolama alanına sahip, CPU dağıtımı olan hosting paketini tercih edin.

Magento altyapısı ile e-ticaret sitenizi kuruyoruz

Ücretsiz kurulabilen Magento kurulum sürecinden, web sitesi yönetimine kadar birçok konuda temel kodlama bilgisine sahip olmayı gerektiriyor. Kusursuz çalışan ve kullanıcı dostu bir e-ticaret sitesi için profesyonellerle çalışmanızı öneririz. Uçtan uca e-ticaret hizmetleri sunan fiCommerce olarak Magento ile entegre e-ticaret sitenizi sizin için kurabiliriz.

E-ticaret operasyonunun gerektirdiği web sitesi kurma, ürün yönetimi ve listeleme, stok takibi ve güncelleme, kargo takibi, analiz ve raporlama gibi hizmetlerimizle yükünüzü üzerinizden alıyoruz. E-ticaret Sitesi Tasarımı sayfamızı ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Magento’nun yanı sıra Shopify altyapısını da merak ediyor, e-ticaret siteniz için hangisini tercih etmeniz gerektiğini düşünüyorsanız Shopify ile e-ticaret sitesi nasıl kurulur? yazımızı da okumanızı öneririz. İhtiyaçlarınıza göre hangi platformun size uygun olduğunu öğrenerek teklif almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Gönderiler