Zalando Mağaza Açma Rehberi

Zalando Mağaza Açma Rehberi

Modaya dair ürünler satıyor, e-ihracatla markanızı büyütmek, satışınızı ve gelirinizi artırmak istiyorsanız Zalando mağaza açma rehberi ilginizi çekecektir. Zalando, e-ticaret markanız için global çapta sizin için en uygun platformlardan biri olabilir. Çünkü e-ticarette doğru pazaryeri, doğru müşteriye ulaşmanın anahtarı demektir. Bu içeriğimizde Zalando hakkında detaylı bilgiler elde edebilirsiniz.

Zalando nedir?

Avrupa’nın en büyük çevrimiçi moda platformu olan Zalando, 2008 yılında Berlin’de kuruldu. Günümüzde moda ve yaşam tarzı konusunda Avrupa’nın önde gelen e-ticaret altyapısı olarak dikkat çekiyor. E-ticaret sitesi ve pazaryeri olma özelliği taşıyan Zalando müşterileri, markaları ve iş ortaklarını bir araya getiriyor.

Avrupa’nın moda alanında öncü e-ticaret platformu Zalando 25 farklı ülkedeki tüketicilere ulaşıyor. Zalando’nun ürün yelpazesinde tekstil, ayakkabı, spor, aksesuar, kozmetik, elektronik, oyuncak kategorileri yer alıyor. Zalando çatısı altında 6.500’den fazla markadan geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor.

 

Zalando’nun hizmet verdiği ülkeler

Moda markanızla e-ihracatı düşünüyorsanız sizin de yer almak isteyeceğiniz online pazaryeri Zalando 25 farklı ülkedeki müşterilere hizmet veriyor.

 

Almanya Avusturya Belçika Çekya Danimarka 
Estonya Finlandiya Fransa Hırvatistan Hollanda 
İngiltere İrlanda İspanya İsveç İsviçre 
İtalya Letonya Litvanya Lüksemburg Macaristan 
Norveç Polonya Romanya Slovakya Slovenya 

Zalando’da en çok satılan ürünler 

Moda, ürün çeşidinin son derece fazla olduğu bir alan olarak dikkat çekiyor. Peki Zalando’da en çok hangi ürünler satılıyor? Zalando’nun açıkladığı en popüler kategorileri dikkatle incelemenizi öneriyoruz.

Bomber Ceketler Chelsea Botları  Christmas Kazakları Christmas Parti Elbiseleri Cüzdanlar 
Çocuk Ayakkabıları Çocuk Giyim Dizüstü Çizmeler Düğün Elbiseleri El Çantaları  
Elbiseler Erkek Ayakkabıları  Erkek Botları  Erkek Chino Pantolonlar  Erkek Giyim  
Erkek Montları  Eşofmanlar  Frak Gömlekleri  Futbol Ayakkabıları  Kadın Ayakkabıları  
Kadın Botları  Kadın Giyim  Kadın Gömlekleri  Kadın Montları  Kadın Yarım Botlar  
Kar Botları  Kokteyl Elbiseleri  Kolyeler  Kotlar  Lastik Çizmeler  
Oyun Elbisesi ve Tulumlar  Pullu Elbiseler  Sırt Çantaları    

Zalando’da mağaza açmanın avantajları 

Her beğeni ve bütçeye uygun bir online pazaryeri olan Zalando, ziyaretçilerin en iyi ürünleri en iyi fiyata satın almalarını sağlıyor. Tamamen modaya odaklanmış olan platform ünlü tasarımcılardan lüks ürünler, hevesli tasarımcılardan daha uygun fiyatlı ürünler ve popüler trendlere göre tasarlanmış hazır giyim ürünleri sunuyor. Avrupa, moda ve e-ticaret kavramlarını aynı potada eriterek tüketicilerin akıllarına ilk sıralarda gelen güçlü bir platform olmayı başarıyor. 

Her beğeni ve bütçeye uygun bir online pazaryeri olan Zalando, ziyaretçilerin en iyi ürünleri en iyi fiyata satın almalarını sağlıyor. Tasarımcılardan lüks ürünler, hevesli tasarımcılardan daha uygun fiyatlı ürünler ve popüler trendlere göre tasarlanmış hazır giyim ürünleri sunuyor. Avrupa, moda ve e-ticaret kavramlarını aynı potada eriterek tüketicilerin akıllarına ilk sıralarda gelen güçlü bir platform olmayı başarıyor. Zalando’da mağaza açmanın ve Zalando’da satış yapmanın avantajları arasında aşağıdaki maddeler öne çıkıyor.

 • Almanya pazarına ulaşma avantajı.
 • Birçok farklı kategoriye ve geniş ürün yelpazesine işletmenizi dahil edebilme.
 • Avrupa’daki 25 pazarda 51 milyondan fazla aktif müşteriye doğrudan erişme imkanı.
 • Markanıza özel sayfanızla aracılığıyla müşteri sadakati oluşturabilme.
 • Kendi fiyat politikanızı belirleyebilme.

Zalando iş ortaklarıyla nasıl çalışıyor? 

Markalar, Zalando platformuna farklı şekillerde entegre olabiliyor. Zalando, ürünleri satın alma, envanterleri ve fiziksel mağazaları bağlama, pazarlama ve fulfillment gibi farklı teklifler sunuyor. 

 1. Zalando, stoklara toptan satış teklifi vererek satın aldığı ürünleri satıyor.  
 1. Partner Program ile markaların ve perakendecilerin depo envanterleri doğrudan birbirine bağlanıyor.  
 1. Connected Retail sistemiyle fiziksel mağazalar platforma bağlanıyor. 
 1. Zalando dileyen markalar için pazarlama ve fulfillment çözümleri de sunuyor. 

Zalando iş ortaklarıyla nasıl çalışıyor?

Zalando, perakendeciler ile müşterileri bir araya getiriyor. Müşterileri, markaları, perakendecileri, üreticileri, stilistleri ve lojistik şirketleri yeni teknolojilerle birbirine bağlanıyor. Markalar Zalando platformuna farklı şekillerde entegre olabiliyor. Zalando ürünleri satın alma, envanterleri ve fiziksel mağazaları bağlama, pazarlama ve fulfillment gibi farklı teklifler sunuyor. Aynı zamanda stoklara toptan satış teklifi vererek satın aldığı ürünleri satabiliyor. Connected Retail sistemiyle de fiziksel mağazalar platforma bağlanıyor. Zalando bu sürece yönelik fotoğrafları ve ürün açıklamalarını hazırlıyor. Ortakların tek yapması gereken ise EAN kodlarını sağlamak ve ürün fiyatlarını belirlemek oluyor.

Zalando’da mağaza açmak için neler yapılmalı? 

Siz de Zalando’da mağaza açmak için gerekli koşullar nedir diye merak ediyorsanız aşağıdaki aşamaları uygulamalı ve belirtilen kriterlere mutlaka dikkate almalısınız.

Zalando’da satış yapmanın ilk adımı Zalando Partner Program’a dahil olmaktır. Ardından programa giriş yaparak Zalando satıcı başvuru formununun doldurulması gerekiyor. Bu formda istenen belgeler ise aşağıdaki gibi;

 • İş türü
 • Şirket bilgileri 
 • İletişim bilgileri
 • Zalando’nun anketi

Eksiksiz olarak doldurulan formdan sonra süreç Zalando tarafından takip ediliyor ve size dönüş sağlanıyor. Zalando’da mağaza açmanın koşulları arasında yer alan maddeler ise şöyle;

 • Bir e-ticaret siteniz ve tescilli işletmeniz olmalı.
 • Zalando kategorilerine (giyim, ayakkabı, spor giyim, aksesuar veya kozmetik) uygun ürünleriniz olmalı. 
 • Kolay ve hızlı entegrasyon sağlayan EAN, EPR ve POS sistemlerini barındırmalısınız. 
 • 100 günlük iade politikasıyla ücretsiz kargo ve ücretsiz iade olanağı sunmalısınız.

Zalando’nun ödemeler ve müşteri desteğiyle ilgilendiği temel Partner Program’ın bir parçası olabilirsiniz. Ya da Zalando Fulfillment Service’e dahil olabilirsiniz.

Zalando’da satılabilecek ürünler

Bir e-ticaret siteniz varsa, internetten mağazanız üzerinden ürün satıyorsanız ve global pazara açılıp satışlarınızı artırmak hedefinizdeyse Zalando’da mağaza açmak iyi bir fikir olacaktır. Zalando’da satılabilecek ürünler neler olabilir diye düşünüyorsanız size birkaç önerimiz olacak.

 • Ayakkabı
 • Çanta
 • Spor giyim
 • Aksesuar
 • Tasarım ürünler
 • İkinci el ürünler
 • Kadın giyim
 • Erkek giyim
 • Çocuk giyim

Zalando’da satış yapmanın en kolay yolu 

Fulfillment hizmet sunan fiCommerce olarak Zalando operasyonunu sizin için baştan sona yönetiriz Müşteri hizmetleri desteği ve pazaryeri entegrasyonu hizmeti sağlayarak satışlarınızı artırmanıza destek oluruz. Zalando’da mağaza açma ve satışlarınızı artırmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Gönderiler